Witaj,

Ostatnio otrzymujemy wiele telefonów zarówno od firm, jak i osób indywidualnych. Rozmowy te dotyczą szkoleń w dziedzinie zabezpieczeń antykorozyjnych od podstaw. Większość zainteresowanych chciałaby spróbować swoich sił w tej branży, ale napotyka problemy związane z brakiem profesjonalnych firm szkoleniowych. Inni narzekają na jakość dostępnej na rynku oferty oraz brak gwarancji uznania uzyskanych certyfikatów przez pracodawców.

Jako zespół inspektorów, którzy stale współpracują z norweskimi firmami podczas nadzorowania malowania konstrukcji typu off-shore oraz organizujących tzw. site testy (egzaminy praktyczne dla malarzy), doszliśmy do wniosku, że posiadamy wszelkie kompetencje, aby pomóc tym i podobnym osobom w przyszłości. Dlatego uruchamiamy szkolenie Malarz-Piaskarz, na którym nauczysz się:

– teorii zabezpieczeń antykorozyjnych,

– standardów malowania zgodnie z Norsok M-501:2022, z którym w przyszłości część z Was będzie miała do czynienia na co dzień,

– obróbki strumieniowo-ściernej na sucho (potocznie zwanej piaskowaniem),

– normatywnych metod ręcznego przygotowania powierzchni (papier ścierny, szlifierki oscylacyjne, szlifierki kątowe),

– metod naprawy uszkodzonych/zdegradowanych powłok malarskich,

– malowania pędzlem, ze szczególnym uwzględnieniem farb etylokrzemianowych (ang. Ethyl Zinc Silicate) – są one używane jako warstwa podkładowa w słynnym systemie 1A zgodnie ze Standardem Norsok M-501:2022 (wiemy, że dla niektórych aplikacja farby podkładowej może wydawać się prosta, ale nasze doświadczenie i statystyki zdawalności tzw. site testów pokazują, że jest inaczej),

– obsługi wysokociśnieniowych agregatów malarskich

– oraz co najważniejsze: podstaw malowania bezpowietrznym natryskiem hydrodynamicznym.

Chcielibyśmy się chwilę zatrzymać i wyjaśnić: 10-dniowe szkolenie nie wystarczy, aby dobrze malować natryskiem hydrodynamicznym (ang. airless spray), ale nie jest to najważniejsze w tej branży. Zaraz chwila!? Jak to nie jest najważniejsze? No właśnie…  Szacuje się, że tylko 10, może 20% personelu zatrudnionego w branży antykorozyjnej potrafi prawidłowo malować natryskiem hydrodynamicznym. Czy to oznacza, że reszta nic nie potrafi? Nie, absolutnie nie. Po prostu specyfika pracy wymaga tej umiejętności na wysokim poziomie tylko od 10-20% pracowników związanych z wykonywaniem zabezpieczeń antykorozyjnych. Pozostała część zajmuje się przygotowaniem miejsca do pracy, przygotowaniem powierzchni, malowaniem ręcznym, naprawami ręcznymi powłok, wyprawkami malarskimi, szlifowaniem, odkurzaniem, odpylaniem itd.

Skupiamy się przede wszystkim na tych zagadnieniach, ponieważ malowanie natryskiem hydrodynamicznym to ostatni krok, do którego większość osób nawet nie dociera, a mimo to osiągają sukcesy w pracy.

Na szkoleniu Malarz-Piaskarz zapewnimy Ci podstawy, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę w branży. Chcemy, abyś był zaznajomiony z obsługą pistoletu oraz znał podstawowe zasady BHP obowiązujące w pracy.  Chcemy abyś nauczył się poprawnie wykonać system malarski wg specyfikacji. Jeśli będziesz chciał osiągnąć mistrzostwo w tym fachu, oczywiście będzie to możliwe, ale po setkach, jeśli nie tysiącach godzin treningu.

Inwestując w edukację, zyskasz solidne podstawy do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym norweskim przemyśle naftowym, znanym z wysokich zarobków. Biorąc udział w szkoleniu, otworzysz drzwi do świata możliwości i zwiększysz swoją wartość na rynku pracy. Nie czekaj! Zapisz się na szkolenia, aby osiągnąć stabilność finansową i spełnienie zawodowe dzięki własnemu zaangażowaniu i determinacji.

Jaki jest koszt szkolenia?

Oto składowe ceny:

– szkolenie malarz-piaskarz: 8999 zł

– szkolenie z farb etylokrzemianowych: 1499 zł

– szkolenie Norsok M-501: 1799 zł

Całość: 8999 + 1499 + 1799 = 12 297 zł, ale dla pierwszej grupy oferujemy rabat, więc łączna cena wynosi 11 439 zł brutto.

Podane ceny są cenami brutto, wystawiamy fakturę VAT.

Tylko tyle? Czy aż tyle?

Co otrzymujesz po zdaniu egzaminu poza wyżej wymienionymi umiejętnościami?

– Certyfikat ukończenia szkolenia malarz-piaskarz

– Certyfikat Norsok M-501

– Książkę naszego autorstwa dotyczącą zagadnień NORSOK M-501 w formacie PDF („NORSOK M-501 bez tajemnic”), której premiera odbędzie się już w czerwcu bieżącego roku.

– Dostęp do zamkniętej grupy, gdzie pojawiają się ogłoszenia o pracę oraz umieszczamy wiele materiałów branżowych.

Termin szkolenia:

27.06.2023 – 06.07.2023

Jeśli chcesz się zapisać lub potrzebujesz informacji skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość adres mailowy:

office@gtr-engineering.com

ewentualnie przez formularz kontaktowy na stronie:

malarzpiaskarz.pl

Bądź pod numerem telefonu:

577 661 005

Zapraszamy!

P.S. Oczywiście możliwe jest uzyskanie dofinansowania z Urzędu Pracy.